Olbram Zoubek - Eva

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olovo, výška: 45 cm. Signováno O. Zoubek.

Pozn.: Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
56200. Eva
Dražba ukončena:25.02.2021 19:20:18
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:48 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
48 000 Kč 25.02.2021 19:15:18 3329
47 000 Kč 25.02.2021 19:14:58 3699
46 000 Kč limit (25.02.2021 19:14:25) 2170
46 000 Kč 25.02.2021 19:14:26 3699
45 000 Kč limit (25.02.2021 19:13:41) 2170
44 000 Kč limit (25.02.2021 19:13:27) 3699
44 000 Kč 25.02.2021 19:13:28 39
43 000 Kč limit (25.02.2021 19:12:49) 3699
42 000 Kč limit (25.02.2021 19:12:04) 2170
42 000 Kč 25.02.2021 19:12:05 3329
41 000 Kč limit (25.02.2021 19:11:50) 2170
40 000 Kč 25.02.2021 19:10:43 3699
39 000 Kč 25.02.2021 19:10:20 3329
38 000 Kč 25.02.2021 19:09:41 3699
37 000 Kč limit (25.02.2021 19:08:09) 2170
36 000 Kč 25.02.2021 19:08:10 3699
35 000 Kč limit (25.02.2021 19:02:44) 2170
34 000 Kč 25.02.2021 19:02:45 8295
33 000 Kč limit (25.02.2021 19:02:22) 2170
32 000 Kč 25.02.2021 19:02:23 8295
31 000 Kč limit (25.02.2021 19:02:05) 2170
30 000 Kč 25.02.2021 19:02:06 8295
29 000 Kč limit (25.02.2021 19:01:01) 2170
28 000 Kč 25.02.2021 19:01:02 1671
27 000 Kč limit (25.02.2021 18:38:12) 2170
26 000 Kč 25.02.2021 11:57:42 3329
25 000 Kč limit (23.02.2021 17:32:45) 6037
24 000 Kč 23.02.2021 17:32:46 3329
23 000 Kč limit (23.02.2021 17:32:36) 6037
22 000 Kč 23.02.2021 17:32:37 3329
21 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:53) 6037
20 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:52) 3323
19 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:23) 3323
18 000 Kč 23.02.2021 10:41:24 6037
17 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:15) 3323
16 000 Kč 23.02.2021 10:41:16 6037
15 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:07) 3323
14 000 Kč 23.02.2021 10:41:08 6037
13 000 Kč limit (23.02.2021 10:41:00) 3323
12 000 Kč 23.02.2021 10:41:01 6037
11 000 Kč limit (23.02.2021 10:40:45) 3323
10 000 Kč 23.02.2021 10:40:46 6037
9 500 Kč limit (23.02.2021 8:23:38) 3323
9 000 Kč 23.02.2021 8:23:39 777
8 500 Kč limit (23.02.2021 8:00:35) 3323
8 000 Kč 22.02.2021 22:28:35 604
7 500 Kč 22.02.2021 16:50:24 6037
7 000 Kč 22.02.2021 11:23:04 3329
6 500 Kč limit (21.02.2021 7:27:10) 8109
6 500 Kč 21.02.2021 7:27:11 777
6 000 Kč limit (21.02.2021 7:26:42) 8109
5 500 Kč limit (21.02.2021 7:26:41) 777
4 200 Kč limit (20.02.2021 14:07:45) 8109
4 100 Kč 20.02.2021 7:16:43 777
4 000 Kč 18.02.2021 17:13:45 6504
3 900 Kč 18.02.2021 9:41:31 3743
3 800 Kč 17.02.2021 21:29:50 1966
3 700 Kč 17.02.2021 14:23:36 6504
3 600 Kč 17.02.2021 10:12:43 1632
3 500 Kč 17.02.2021 7:11:40 6504
3 400 Kč 16.02.2021 22:54:14 505
3 300 Kč 15.02.2021 14:09:01 6504
3 200 Kč 15.02.2021 10:07:32 3743
3 100 Kč 14.02.2021 19:04:07 777
3 000 Kč 14.02.2021 14:48:38 6504
2 900 Kč 13.02.2021 19:32:17 8253
2 800 Kč 13.02.2021 19:23:53 3743
2 700 Kč 12.02.2021 13:23:21 2844
2 600 Kč 11.02.2021 15:59:49 3329
2 500 Kč 11.02.2021 11:36:25 3229
2 400 Kč 10.02.2021 15:36:39 488
2 300 Kč 09.02.2021 23:11:29 5290
2 200 Kč 09.02.2021 20:00:21 8053
2 100 Kč 09.02.2021 17:54:51 3743
2 000 Kč 08.02.2021 22:11:22 849
1 900 Kč 08.02.2021 13:09:32 3743
1 800 Kč 07.02.2021 20:52:14 6092
1 700 Kč 07.02.2021 19:39:30 4966
1 600 Kč 07.02.2021 15:16:29 8053
1 500 Kč 07.02.2021 14:16:40 777
1 400 Kč 07.02.2021 4:07:01 3699
1 300 Kč 06.02.2021 19:33:26 4590
1 200 Kč 06.02.2021 18:28:37 6037
1 100 Kč 06.02.2021 15:09:04 4632
1 000 Kč 05.02.2021 19:34:05 777