Olbram Zoubek - Eva políbená hadem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk - zlatý prach, 42x25 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
12003. Eva políbená hadem
Dražba ukončena:29.06.2017 20:08:57
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 29.06.2017 20:03:57 2754
10 000 Kč 29.06.2017 20:02:33 254
9 500 Kč limit (29.06.2017 20:02:32) 2754
7 000 Kč limit (29.06.2017 16:41:33) 2754
6 500 Kč 29.06.2017 16:17:10 254
6 000 Kč limit (29.06.2017 16:17:03) 2754
5 500 Kč 29.06.2017 16:17:04 254
5 000 Kč limit (29.06.2017 16:17:00) 2754
4 900 Kč 29.06.2017 16:17:01 254
4 800 Kč limit (29.06.2017 16:16:55) 2754
4 700 Kč 29.06.2017 16:16:56 254
4 600 Kč limit (29.06.2017 16:16:50) 2754
4 500 Kč 29.06.2017 16:16:51 254
4 400 Kč limit (29.06.2017 16:16:43) 2754
4 300 Kč 29.06.2017 16:16:44 254
4 200 Kč limit (26.06.2017 21:27:47) 2754
4 100 Kč 26.06.2017 21:27:48 2325
4 000 Kč limit (26.06.2017 21:27:42) 2754
3 900 Kč 26.06.2017 21:27:43 2325
3 800 Kč limit (26.06.2017 21:27:37) 2754
3 700 Kč 26.06.2017 21:27:38 2325
3 600 Kč limit (26.06.2017 21:27:28) 2754
3 500 Kč 26.06.2017 21:27:29 2325
3 400 Kč limit (26.06.2017 21:27:25) 2754
3 300 Kč 26.06.2017 21:27:26 2325
3 200 Kč limit (26.06.2017 21:27:21) 2754
3 100 Kč 26.06.2017 21:27:22 2325
3 000 Kč limit (26.06.2017 21:27:16) 2754
2 900 Kč 26.06.2017 21:27:17 2325
2 800 Kč limit (25.06.2017 20:43:19) 2754
2 700 Kč 25.06.2017 20:43:20 2325
2 600 Kč limit (24.06.2017 21:42:05) 2754
2 500 Kč 24.06.2017 21:42:06 1610
2 400 Kč limit (16.06.2017 22:48:39) 2754
2 300 Kč 16.06.2017 22:48:40 849
2 200 Kč limit (16.06.2017 22:48:04) 2754
2 100 Kč 16.06.2017 22:48:05 849
2 000 Kč limit (16.06.2017 22:47:59) 2754
1 900 Kč 16.06.2017 22:48:00 849
1 800 Kč limit (16.06.2017 22:47:55) 2754
1 700 Kč 16.06.2017 22:47:56 849
1 600 Kč limit (16.06.2017 22:47:51) 2754
1 500 Kč 16.06.2017 22:47:52 849
1 400 Kč limit (16.06.2017 22:47:47) 2754
1 300 Kč 16.06.2017 22:47:48 849
1 200 Kč limit (16.06.2017 22:47:42) 2754
1 100 Kč 16.06.2017 22:47:43 849
1 000 Kč limit (16.06.2017 22:47:37) 2754
900 Kč 16.06.2017 22:47:38 849
800 Kč limit (15.06.2017 22:26:32) 2754
700 Kč 03.06.2017 22:00:55 2325
600 Kč 03.06.2017 21:14:02 61
500 Kč 02.06.2017 20:10:16 1252