Olbram Zoubek - Hlava ženy, která povstává

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 28x19 cm. Signováno vlevo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
40576. Hlava ženy, která povstává
Dražba ukončena:12.02.2020 21:06:27
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 100 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 100 Kč 12.02.2020 21:01:27 2505
4 000 Kč 11.02.2020 22:55:37 3147
3 900 Kč limit (11.02.2020 22:55:31) 6490
3 800 Kč 11.02.2020 22:55:32 3147
3 700 Kč limit (11.02.2020 22:13:58) 6490
3 600 Kč limit (11.02.2020 22:13:49) 104
3 600 Kč limit (11.02.2020 22:13:50) 6490
3 400 Kč limit (11.02.2020 22:13:20) 104
3 300 Kč limit (11.02.2020 22:13:19) 6490
3 100 Kč limit (11.02.2020 22:13:06) 104
3 000 Kč limit (11.02.2020 22:13:05) 6490
2 800 Kč limit (11.02.2020 22:13:00) 104
2 700 Kč limit (11.02.2020 22:12:59) 6490
2 500 Kč limit (11.02.2020 21:39:16) 104
2 400 Kč 11.02.2020 21:39:17 3147
2 300 Kč limit (11.02.2020 21:39:12) 104
2 200 Kč 11.02.2020 21:39:13 3147
2 100 Kč limit (11.02.2020 21:02:33) 104
2 000 Kč 11.02.2020 0:57:41 6490
1 900 Kč 03.02.2020 19:15:05 804
1 800 Kč 30.01.2020 22:33:30 898
1 700 Kč 29.01.2020 18:02:06 3147
1 600 Kč limit (29.01.2020 18:02:02) 4598
1 500 Kč 29.01.2020 18:02:03 3147
1 400 Kč limit (29.01.2020 18:01:58) 4598
1 300 Kč 29.01.2020 18:01:59 3147
1 200 Kč limit (29.01.2020 15:48:28) 4598
1 100 Kč 29.01.2020 1:49:59 3953
1 000 Kč limit (29.01.2020 1:49:54) 4598
900 Kč 29.01.2020 1:49:55 3953
800 Kč limit (28.01.2020 17:52:54) 4598
700 Kč 27.01.2020 17:49:54 1252