Olbram Zoubek - Jákob

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní autorský tisk,37x23 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena Nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
46898. Jákob
Dražba ukončena:15.07.2020 20:00:14
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:16 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
16 000 Kč 15.07.2020 19:55:14 3642
15 000 Kč 15.07.2020 19:53:27 7280
14 000 Kč 15.07.2020 19:49:15 3642
13 000 Kč 15.07.2020 19:48:18 7280
12 000 Kč 15.07.2020 19:44:07 3642
11 000 Kč 15.07.2020 19:42:45 7280
10 000 Kč 15.07.2020 19:42:02 3642
9 500 Kč 15.07.2020 19:40:51 7106
9 000 Kč 15.07.2020 19:37:05 3642
8 500 Kč limit (15.07.2020 19:34:22) 7106
8 500 Kč 15.07.2020 19:34:23 3642
8 000 Kč limit (15.07.2020 19:32:45) 7106
7 500 Kč 15.07.2020 19:31:58 4671
7 000 Kč 15.07.2020 19:30:47 2669
6 500 Kč limit (15.07.2020 19:30:40) 4671
6 500 Kč 15.07.2020 19:30:41 2669
6 000 Kč limit (15.07.2020 19:30:33) 4671
5 500 Kč 15.07.2020 19:30:34 2669
5 000 Kč limit (15.07.2020 18:26:15) 4671
4 900 Kč limit (15.07.2020 18:26:14) 3273
4 300 Kč limit (15.07.2020 16:28:24) 4671
4 200 Kč 15.07.2020 16:28:25 3273
4 100 Kč limit (15.07.2020 11:00:02) 4671
4 000 Kč limit (15.07.2020 11:00:01) 3273
3 500 Kč limit (15.07.2020 10:59:47) 4671
3 400 Kč 15.07.2020 10:59:48 3273
3 300 Kč limit (15.07.2020 10:59:38) 4671
3 200 Kč 15.07.2020 10:59:39 3273
3 100 Kč limit (13.07.2020 11:57:56) 4671
3 000 Kč limit (10.07.2020 6:54:34) 3031
2 900 Kč 10.07.2020 6:54:35 3425
2 800 Kč limit (08.07.2020 8:58:43) 3031
2 700 Kč 08.07.2020 8:58:44 7280
2 600 Kč limit (07.07.2020 19:27:34) 3031
2 500 Kč 07.07.2020 19:27:35 7280
2 400 Kč limit (07.07.2020 19:17:02) 3031
2 300 Kč 07.07.2020 19:17:03 7280
2 200 Kč limit (03.07.2020 6:50:53) 3031
2 100 Kč 30.06.2020 11:36:05 3229
2 000 Kč 29.06.2020 11:44:23 2970
1 900 Kč 27.06.2020 8:13:13 3229
1 800 Kč 26.06.2020 1:03:56 4125
1 700 Kč 25.06.2020 19:45:17 5667
1 600 Kč 24.06.2020 22:15:49 4551
1 500 Kč 24.06.2020 14:48:29 1479
1 400 Kč 24.06.2020 13:07:11 1865
1 300 Kč 23.06.2020 10:33:11 6824
1 200 Kč 22.06.2020 23:49:44 5667
1 100 Kč 22.06.2020 8:42:24 5661
1 000 Kč 21.06.2020 13:03:48 6825
900 Kč 21.06.2020 11:27:08 2970
800 Kč 20.06.2020 13:39:37 1652