Olbram Zoubek - Ještě bezová duše

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Autorský tisk. Volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
19306. Ještě bezová duše
Dražba ukončena:17.05.2018 20:24:51
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (17.05.2018 20:19:50) 4022
5 000 Kč 17.05.2018 20:19:51 3909
4 900 Kč limit (17.05.2018 20:19:43) 4022
4 800 Kč 17.05.2018 20:19:44 3909
4 700 Kč limit (17.05.2018 20:19:38) 4022
4 600 Kč 17.05.2018 20:19:39 3909
4 500 Kč limit (17.05.2018 20:19:32) 4022
4 400 Kč 17.05.2018 20:19:33 3909
4 300 Kč limit (17.05.2018 20:19:05) 4022
4 200 Kč 17.05.2018 20:19:06 3909
4 100 Kč limit (17.05.2018 20:18:57) 4022
4 000 Kč 17.05.2018 20:18:58 3909
3 900 Kč limit (17.05.2018 20:18:52) 4022
3 800 Kč 17.05.2018 20:18:53 3909
3 700 Kč limit (17.05.2018 20:18:47) 4022
3 600 Kč 17.05.2018 20:18:48 3909
3 500 Kč limit (17.05.2018 20:18:39) 4022
3 400 Kč 17.05.2018 20:18:40 3909
3 300 Kč limit (17.05.2018 20:15:20) 4022
3 200 Kč 17.05.2018 20:15:21 2272
3 100 Kč limit (17.05.2018 20:12:40) 4022
3 000 Kč 17.05.2018 20:12:41 3487
2 900 Kč limit (17.05.2018 20:12:36) 4022
2 800 Kč 17.05.2018 20:12:37 3487
2 700 Kč limit (17.05.2018 20:11:07) 4022
2 600 Kč 17.05.2018 20:11:08 3487
2 500 Kč limit (17.05.2018 20:08:50) 4022
2 400 Kč 17.05.2018 20:08:51 3487
2 300 Kč 17.05.2018 20:00:19 4022
2 200 Kč 17.05.2018 19:35:45 2533
2 100 Kč limit (17.05.2018 19:35:40) 826
2 100 Kč 17.05.2018 19:35:41 2533
2 000 Kč limit (17.05.2018 19:35:34) 826
1 900 Kč 17.05.2018 19:35:35 2533
1 800 Kč limit (17.05.2018 19:35:30) 826
1 700 Kč 17.05.2018 19:35:31 2533
1 600 Kč limit (17.05.2018 19:35:20) 826
1 500 Kč 17.05.2018 19:35:21 2533
1 400 Kč limit (17.05.2018 18:04:48) 826
1 300 Kč 17.05.2018 18:04:49 1850
1 200 Kč limit (17.05.2018 8:30:39) 826
1 100 Kč 16.05.2018 20:38:13 2533
1 000 Kč 16.05.2018 13:00:07 849
900 Kč 28.04.2018 14:11:20 2533
800 Kč 27.04.2018 22:19:32 3614
700 Kč 27.04.2018 0:03:16 659
600 Kč 20.04.2018 20:44:58 2533