Olbram Zoubek - Ruce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 21x15 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
13066. Ruce
Dražba ukončena:11.10.2017 22:21:36
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:3 200 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 200 Kč limit (11.10.2017 22:16:35) 254
3 100 Kč 11.10.2017 22:16:36 826
3 000 Kč limit (26.09.2017 13:52:34) 254
2 900 Kč 26.09.2017 13:52:35 2296
2 800 Kč limit (20.09.2017 21:10:47) 254
2 700 Kč 20.09.2017 21:10:48 2740
2 600 Kč limit (20.09.2017 21:10:37) 254
2 500 Kč 20.09.2017 21:10:38 2740
2 400 Kč limit (20.09.2017 21:10:10) 254
2 300 Kč limit (20.09.2017 21:10:09) 2740
2 000 Kč limit (20.09.2017 21:09:49) 254
1 900 Kč limit (20.09.2017 21:09:48) 2740
900 Kč limit (19.09.2017 18:34:25) 254
800 Kč 13.09.2017 15:24:34 2847
700 Kč 08.09.2017 20:23:17 1277
600 Kč 08.09.2017 14:20:10 254
500 Kč limit (07.09.2017 3:37:49) 1277
500 Kč limit (08.09.2017 14:20:09) 1277
400 Kč limit (07.09.2017 3:37:23) 2296
400 Kč limit (07.09.2017 3:37:24) 1277
300 Kč limit (05.09.2017 11:56:37) 2296