Olbram Zoubek - Ruce s ratolestí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk, 20x14 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Pasparta.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
19384. Ruce s ratolestí
Dražba ukončena:17.05.2018 21:41:06
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 17.05.2018 21:36:06 3909
6 000 Kč limit (17.05.2018 21:35:57) 3992
5 500 Kč 17.05.2018 21:35:58 3909
5 000 Kč limit (17.05.2018 21:03:19) 3992
4 900 Kč 17.05.2018 21:03:20 4022
4 800 Kč limit (17.05.2018 21:02:58) 3992
4 700 Kč 17.05.2018 21:02:59 4022
4 600 Kč limit (17.05.2018 21:01:26) 3992
4 500 Kč 17.05.2018 21:01:27 4022
4 400 Kč limit (17.05.2018 21:01:19) 3992
4 300 Kč 17.05.2018 21:01:20 4022
4 200 Kč limit (17.05.2018 21:01:15) 3992
4 100 Kč 17.05.2018 21:01:16 4022
4 000 Kč limit (17.05.2018 21:01:10) 3992
3 900 Kč 17.05.2018 21:01:11 4022
3 800 Kč limit (17.05.2018 21:01:06) 3992
3 700 Kč 17.05.2018 21:01:07 4022
3 600 Kč limit (17.05.2018 21:01:02) 3992
3 500 Kč 17.05.2018 21:01:03 4022
3 400 Kč limit (17.05.2018 21:00:58) 3992
3 300 Kč 17.05.2018 21:00:59 4022
3 200 Kč limit (17.05.2018 21:00:54) 3992
3 100 Kč 17.05.2018 21:00:55 4022
3 000 Kč limit (17.05.2018 21:00:50) 3992
2 900 Kč 17.05.2018 21:00:51 4022
2 800 Kč limit (17.05.2018 20:45:03) 3992
2 700 Kč 17.05.2018 20:43:15 3487
2 600 Kč 17.05.2018 18:35:51 1850
2 500 Kč limit (17.05.2018 18:35:44) 826
2 400 Kč 17.05.2018 18:35:45 1850
2 300 Kč limit (17.05.2018 18:35:39) 826
2 200 Kč 17.05.2018 18:35:40 1850
2 100 Kč limit (17.05.2018 18:35:33) 826
2 000 Kč 17.05.2018 18:35:34 1850
1 900 Kč limit (17.05.2018 18:09:07) 826
1 800 Kč 17.05.2018 18:09:08 1850
1 700 Kč limit (17.05.2018 15:57:37) 826
1 600 Kč 17.05.2018 15:57:38 3560
1 500 Kč limit (17.05.2018 8:40:26) 826
1 400 Kč 16.05.2018 10:29:22 1195
1 300 Kč 15.05.2018 16:47:38 3971
1 200 Kč 10.05.2018 10:45:54 1195
1 100 Kč 03.05.2018 21:17:59 318
1 000 Kč 03.05.2018 14:16:11 3798
900 Kč 27.04.2018 22:23:32 3614
800 Kč 27.04.2018 0:00:17 659
700 Kč 20.04.2018 14:36:09 2970
600 Kč 20.04.2018 14:13:59 849