Olbram Zoubek - Ruka s ratolestí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 15x15 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
10845. Ruka s ratolestí
Dražba ukončena:01.06.2017 20:50:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
18 000 Kč 01.06.2017 20:45:06 1260
17 000 Kč limit (01.06.2017 20:44:58) 2505
16 000 Kč 01.06.2017 20:44:59 1260
15 000 Kč limit (01.06.2017 20:44:38) 2505
14 000 Kč 27.05.2017 7:41:40 1260
13 000 Kč 27.05.2017 5:28:24 2325
12 000 Kč 18.05.2017 20:04:00 1260
11 000 Kč 16.05.2017 21:31:03 2325
10 000 Kč limit (05.05.2017 15:42:55) 1260
10 000 Kč limit (05.05.2017 15:42:56) 2669
8 000 Kč limit (01.05.2017 8:50:10) 1260
7 500 Kč 30.04.2017 23:18:09 659
7 000 Kč 29.04.2017 10:45:15 1260
6 500 Kč 29.04.2017 9:14:59 2325
6 000 Kč limit (29.04.2017 9:14:51) 1260
5 500 Kč 29.04.2017 9:14:52 2325
5 000 Kč limit (29.04.2017 9:14:47) 1260
4 900 Kč 29.04.2017 9:14:48 2325
4 800 Kč limit (29.04.2017 9:14:43) 1260
4 700 Kč 29.04.2017 9:14:44 2325
4 600 Kč limit (29.04.2017 9:14:37) 1260
4 500 Kč 29.04.2017 9:14:38 2325
4 400 Kč limit (29.04.2017 9:13:59) 1260
4 300 Kč 29.04.2017 9:14:00 2325
4 200 Kč limit (29.04.2017 9:13:54) 1260
4 100 Kč 29.04.2017 9:13:55 2325
4 000 Kč limit (29.04.2017 9:13:49) 1260
3 900 Kč 29.04.2017 9:13:50 2325
3 800 Kč limit (29.04.2017 9:13:43) 1260
3 700 Kč 29.04.2017 9:13:44 2325
3 600 Kč limit (29.04.2017 9:13:39) 1260
3 500 Kč 29.04.2017 9:13:40 2325
3 400 Kč limit (29.04.2017 9:13:33) 1260
3 300 Kč 29.04.2017 9:13:34 2325
3 200 Kč limit (29.04.2017 9:13:27) 1260
3 100 Kč 29.04.2017 9:13:28 2325
3 000 Kč limit (29.04.2017 9:13:21) 1260
2 900 Kč 29.04.2017 9:13:22 2325
2 800 Kč limit (28.04.2017 15:51:57) 1260
2 700 Kč 28.04.2017 15:51:58 604
2 600 Kč limit (28.04.2017 15:35:45) 1260
2 500 Kč limit (28.04.2017 15:35:44) 1195
2 100 Kč limit (28.04.2017 15:35:18) 1260
2 000 Kč limit (28.04.2017 15:35:17) 1195
1 200 Kč limit (28.04.2017 9:22:35) 1260
1 100 Kč 28.04.2017 8:55:15 1195
1 000 Kč 28.04.2017 7:15:11 1479