Olbram Zoubek - Sergeji! Drahuno!

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 29x21 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliéfní tisk 16/150, 29x21 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubek. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
55206. Sergeji! Drahuno!
Dražba ukončena:13.01.2021 20:49:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 13.01.2021 20:44:06 2697
6 500 Kč 13.01.2021 19:44:28 7493
6 000 Kč limit (13.01.2021 19:44:21) 7529
6 000 Kč 13.01.2021 19:44:22 7493
5 500 Kč limit (13.01.2021 19:05:54) 7529
5 000 Kč limit (13.01.2021 19:05:53) 6531
3 900 Kč limit (13.01.2021 18:53:20) 7529
3 800 Kč limit (13.01.2021 18:53:19) 6490
3 600 Kč limit (13.01.2021 16:31:27) 7529
3 500 Kč limit (13.01.2021 16:31:26) 6490
3 300 Kč limit (12.01.2021 16:33:57) 7529
3 200 Kč 12.01.2021 16:33:58 6490
3 100 Kč limit (11.01.2021 16:25:44) 7529
3 000 Kč limit (11.01.2021 16:25:43) 6490
2 800 Kč limit (11.01.2021 16:25:34) 7529
2 700 Kč limit (11.01.2021 16:25:33) 6490
2 500 Kč limit (11.01.2021 16:25:25) 7529
2 400 Kč limit (11.01.2021 16:25:24) 6490
2 200 Kč limit (11.01.2021 16:25:15) 7529
2 100 Kč limit (11.01.2021 16:25:14) 6490
1 900 Kč 11.01.2021 15:44:02 7529
1 800 Kč 09.01.2021 18:36:51 659
1 700 Kč 06.01.2021 22:52:44 6517
1 600 Kč 01.01.2021 18:23:17 2533
1 500 Kč 31.12.2020 13:56:37 659
1 400 Kč 30.12.2020 12:28:42 4216
1 300 Kč 27.12.2020 21:19:53 2533
1 200 Kč 27.12.2020 19:41:22 5661
1 100 Kč 27.12.2020 8:10:03 1865
1 000 Kč 25.12.2020 18:18:35 2533