Olbram Zoubek - Skok

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Reliefní tisk, 29x20 cm, signováno vpravo dole Olbram Zoubek, 47/80, volný list.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
12849. Skok
Dražba ukončena:11.10.2017 18:52:37
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:2 700 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 700 Kč limit (11.10.2017 18:47:37) 51
2 600 Kč limit (11.10.2017 18:43:16) 2690
2 500 Kč limit (11.10.2017 18:43:15) 51
2 000 Kč limit (11.10.2017 18:39:56) 2690
1 900 Kč 11.10.2017 18:39:57 51
1 800 Kč limit (21.09.2017 17:28:32) 2690
1 700 Kč 11.09.2017 14:28:27 1195
1 600 Kč 08.09.2017 18:43:57 51
1 500 Kč 29.08.2017 15:46:55 1195
1 400 Kč 26.08.2017 16:50:47 254
1 300 Kč 21.08.2017 12:12:34 2740
1 200 Kč 28.07.2017 13:53:45 1195
1 100 Kč limit (28.07.2017 1:38:30) 1277
1 100 Kč limit (28.07.2017 13:53:44) 1277
1 000 Kč 27.07.2017 9:31:54 1195
900 Kč 27.07.2017 0:31:18 1277
800 Kč 13.07.2017 14:36:50 1195
700 Kč limit (13.07.2017 14:36:42) 1277
700 Kč 13.07.2017 14:36:43 1195
600 Kč limit (18.06.2017 15:20:31) 1277
500 Kč 18.06.2017 11:42:16 1252
400 Kč limit (18.06.2017 11:42:09) 1277
400 Kč 18.06.2017 11:42:10 1252
300 Kč limit (16.06.2017 18:17:01) 1277