Olbram Zoubek - Splynutí duší

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
150975. Splynutí duší
Dražba ukončena:11.12.2025 20:28:39
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 11.12.2025 20:25:39 4671
10 000 Kč 11.12.2025 20:24:47 12274
9 500 Kč 11.12.2025 20:24:01 4671
9 000 Kč 11.12.2025 20:23:22 12274
8 500 Kč 11.12.2025 20:22:46 4671
8 000 Kč 11.12.2025 20:20:21 3090
7 500 Kč limit (11.12.2025 20:20:14) 4671
7 500 Kč 11.12.2025 20:20:15 3090
7 000 Kč limit (11.12.2025 19:43:03) 4671
6 500 Kč 11.12.2025 19:43:04 14937
6 000 Kč limit (11.12.2025 19:42:39) 4671
5 500 Kč 11.12.2025 19:42:40 14937
5 000 Kč limit (11.12.2025 19:42:34) 4671
4 900 Kč 11.12.2025 19:42:35 14937
4 800 Kč limit (11.12.2025 19:42:28) 4671
4 700 Kč 11.12.2025 19:42:29 14937
4 600 Kč limit (11.12.2025 19:42:24) 4671
4 500 Kč 11.12.2025 19:42:25 14937
4 400 Kč limit (11.12.2025 19:42:21) 4671
4 300 Kč 11.12.2025 19:42:22 14937
4 200 Kč limit (11.12.2025 19:42:09) 4671
4 100 Kč 11.12.2025 19:42:10 14937
4 000 Kč limit (11.12.2025 19:42:04) 4671
3 900 Kč 11.12.2025 19:42:05 14937
3 800 Kč limit (11.12.2025 19:41:49) 4671
3 700 Kč 11.12.2025 19:41:50 14937
3 600 Kč limit (11.12.2025 19:08:56) 4671
3 500 Kč 11.12.2025 17:56:51 19545
3 400 Kč 11.12.2025 16:22:56 16175
3 300 Kč 11.12.2025 14:41:49 16973
3 200 Kč 01.12.2025 14:27:46 15784
3 100 Kč 29.11.2025 12:18:25 6543
3 000 Kč 28.11.2025 18:17:24 2325