Olbram Zoubek - Učitel a žákyně

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 37x37 cm. Signováno vpravo dole tužkou Olbram Zoubvek. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 56 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
151097. Učitel a žákyně
Dražba ukončena:11.12.2025 22:27:34
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 11.12.2025 22:24:34 19490
25 000 Kč limit (11.12.2025 22:24:27) 4671
24 000 Kč 11.12.2025 22:24:28 19490
23 000 Kč limit (11.12.2025 22:24:18) 4671
22 000 Kč 11.12.2025 22:24:19 19490
21 000 Kč limit (11.12.2025 22:02:57) 4671
20 000 Kč 11.12.2025 22:02:58 7466
19 000 Kč limit (11.12.2025 21:58:19) 4671
18 000 Kč 11.12.2025 21:58:20 7466
17 000 Kč limit (11.12.2025 21:57:00) 4671
16 000 Kč 11.12.2025 21:57:01 7466
15 000 Kč limit (11.12.2025 21:56:52) 4671
14 000 Kč 11.12.2025 21:56:53 7466
13 000 Kč 11.12.2025 19:07:50 4671
12 000 Kč limit (11.12.2025 19:07:34) 19490
11 000 Kč 11.12.2025 19:07:35 4671
10 000 Kč limit (08.12.2025 11:02:56) 19490
10 000 Kč 08.12.2025 11:02:57 10207
9 500 Kč limit (07.12.2025 22:07:30) 19490
9 000 Kč limit (07.12.2025 21:59:27) 13104
8 500 Kč limit (07.12.2025 21:59:26) 19490
4 400 Kč limit (07.12.2025 21:58:59) 13104
4 300 Kč 07.12.2025 21:59:00 19490
4 200 Kč limit (07.12.2025 21:58:51) 13104
4 100 Kč 07.12.2025 21:58:52 19490
4 000 Kč limit (07.12.2025 21:58:42) 13104
3 900 Kč 07.12.2025 21:58:43 19490
3 800 Kč limit (06.12.2025 18:38:44) 13104
3 700 Kč 05.12.2025 1:39:53 7106
3 600 Kč 04.12.2025 20:21:49 19490
3 500 Kč 03.12.2025 22:47:49 256
3 400 Kč 01.12.2025 14:31:50 15784
3 300 Kč 30.11.2025 22:54:06 4671
3 200 Kč 29.11.2025 12:21:53 6543
3 100 Kč 28.11.2025 21:44:17 10207
3 000 Kč 28.11.2025 18:22:07 2325