Olbram Zoubek - Vítězství myšlenky

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, výška: 96 cm, značeno Olbram Zoubek.

Pozn.: Přiložen certifikát o autorství díla podepsaný O. Zoubkem.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
15243. Vítězství myšlenky
Dražba ukončena:13.12.2017 21:22:00
Vyvolávací cena:4 000 Kč
vydraženo za:250 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
250 000 Kč 13.12.2017 21:17:39 2945
240 000 Kč limit (13.12.2017 21:14:50) 3204
240 000 Kč 13.12.2017 21:14:51 2945
230 000 Kč limit (13.12.2017 21:09:22) 3204
230 000 Kč 13.12.2017 21:09:23 2945
220 000 Kč limit (13.12.2017 21:04:39) 3204
220 000 Kč 13.12.2017 21:04:40 2945
210 000 Kč limit (13.12.2017 20:59:18) 3204
210 000 Kč 13.12.2017 20:59:19 2945
200 000 Kč 13.12.2017 20:53:20 3204
190 000 Kč 13.12.2017 17:44:53 2945
180 000 Kč 13.12.2017 17:05:47 3321
170 000 Kč 13.12.2017 12:11:25 3297
160 000 Kč 12.12.2017 11:45:04 3323
150 000 Kč limit (12.12.2017 11:44:17) 3297
140 000 Kč 12.12.2017 11:44:18 3323
130 000 Kč limit (12.12.2017 11:43:39) 3297
120 000 Kč 12.12.2017 11:43:40 3323
110 000 Kč limit (07.12.2017 21:39:56) 3297
100 000 Kč 07.12.2017 21:39:57 587
95 000 Kč limit (04.12.2017 20:09:46) 3297
90 000 Kč 26.11.2017 12:37:03 1260
85 000 Kč 26.11.2017 11:16:07 2970
80 000 Kč 25.11.2017 10:27:06 2882
75 000 Kč 19.11.2017 17:30:46 1260
70 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:47) 51
70 000 Kč 16.11.2017 18:48:48 1260
65 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:36) 51
60 000 Kč 16.11.2017 18:48:37 1260
55 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:29) 51
50 000 Kč 16.11.2017 18:48:30 1260
49 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:21) 51
48 000 Kč 16.11.2017 18:48:22 1260
47 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:15) 51
46 000 Kč 16.11.2017 18:48:16 1260
45 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:08) 51
44 000 Kč 16.11.2017 18:48:09 1260
43 000 Kč limit (16.11.2017 18:48:02) 51
42 000 Kč 16.11.2017 18:48:03 1260
41 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:56) 51
40 000 Kč 16.11.2017 18:47:57 1260
39 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:39) 51
38 000 Kč 16.11.2017 18:47:40 1260
37 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:30) 51
36 000 Kč 16.11.2017 18:47:31 1260
35 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:23) 51
34 000 Kč 16.11.2017 18:47:24 1260
33 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:14) 51
32 000 Kč 16.11.2017 18:47:15 1260
31 000 Kč limit (16.11.2017 18:47:03) 51
30 000 Kč 16.11.2017 18:47:04 1260
29 000 Kč limit (16.11.2017 18:46:56) 51
28 000 Kč 16.11.2017 18:46:57 1260
27 000 Kč limit (16.11.2017 18:46:50) 51
26 000 Kč 16.11.2017 18:46:51 1260
25 000 Kč limit (16.11.2017 18:46:44) 51
24 000 Kč 16.11.2017 18:46:45 1260
23 000 Kč limit (16.11.2017 18:46:38) 51
22 000 Kč 16.11.2017 18:46:39 1260
21 000 Kč limit (16.11.2017 18:43:55) 51
20 000 Kč limit (16.11.2017 18:43:54) 1260
11 000 Kč limit (16.11.2017 15:32:17) 1260
10 000 Kč limit (16.11.2017 14:24:09) 849
10 000 Kč limit (16.11.2017 14:24:10) 1260
5 000 Kč limit (16.11.2017 14:23:48) 849
4 900 Kč 16.11.2017 14:23:49 1260
4 800 Kč limit (16.11.2017 14:23:41) 849
4 700 Kč 16.11.2017 14:23:42 1260
4 600 Kč limit (16.11.2017 14:23:34) 849
4 500 Kč 16.11.2017 14:23:35 1260
4 400 Kč limit (16.11.2017 13:46:03) 849
4 300 Kč 16.11.2017 13:46:04 354
4 200 Kč limit (16.11.2017 13:06:05) 849
4 100 Kč 16.11.2017 13:06:06 1652
4 000 Kč limit (16.11.2017 0:03:18) 849