Olbram Zoubek - Žena s klíčem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Relíéfní tisk, 34x18 cm. Signováno vlevo dole Olbram Zoubek. Rám, sklo.

Pozn.: Papír poškozen.

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
20588. Žena s klíčem
Dražba ukončena:31.05.2018 21:17:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 31.05.2018 21:12:19 3614
7 000 Kč 31.05.2018 20:51:26 3516
6 500 Kč 31.05.2018 19:22:21 3614
6 000 Kč 31.05.2018 15:56:45 4022
5 500 Kč limit (31.05.2018 15:55:23) 3992
5 000 Kč 31.05.2018 15:55:24 4022
4 900 Kč limit (31.05.2018 15:19:05) 3992
4 800 Kč 30.05.2018 22:26:50 3614
4 700 Kč 30.05.2018 19:00:17 4022
4 600 Kč 29.05.2018 10:51:06 2272
4 500 Kč limit (29.05.2018 10:50:55) 3773
4 400 Kč 29.05.2018 10:50:56 2272
4 300 Kč limit (29.05.2018 10:50:42) 3773
4 200 Kč 29.05.2018 10:50:43 2272
4 100 Kč limit (27.05.2018 9:08:12) 3773
4 000 Kč limit (27.05.2018 9:08:11) 4022
3 400 Kč 21.05.2018 15:28:05 4022
3 300 Kč 19.05.2018 1:27:49 3992
3 200 Kč 18.05.2018 12:02:07 3798
3 100 Kč 17.05.2018 9:19:37 3487
3 000 Kč limit (17.05.2018 9:16:02) 3173
3 000 Kč limit (17.05.2018 9:16:03) 3487
2 300 Kč limit (08.05.2018 20:52:29) 3173
2 200 Kč 08.05.2018 20:52:30 3516
2 100 Kč limit (04.05.2018 21:26:28) 3173
2 000 Kč 04.05.2018 21:26:29 3669
1 900 Kč limit (04.05.2018 21:26:24) 3173
1 800 Kč 04.05.2018 21:26:25 3669
1 700 Kč limit (04.05.2018 21:26:19) 3173
1 600 Kč 04.05.2018 21:26:20 3669
1 500 Kč limit (04.05.2018 21:26:14) 3173
1 400 Kč 04.05.2018 21:26:15 3669
1 300 Kč limit (03.05.2018 14:15:32) 3173
1 200 Kč 03.05.2018 14:15:33 3798
1 100 Kč limit (03.05.2018 13:04:07) 3173
1 000 Kč 03.05.2018 13:04:08 2970
900 Kč limit (02.05.2018 22:31:09) 3173
800 Kč 02.05.2018 22:31:10 3669
700 Kč limit (30.04.2018 23:35:47) 3173
600 Kč 30.04.2018 17:01:57 849
500 Kč 30.04.2018 12:32:47 2272