Cín a zlato, 26x20 cm. Signováno vzadu O. Zoubek.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.
o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč
Částka | Přihozeno | Přihodil |
---|---|---|
44 000 Kč | 24.06.2020 20:50:51 | 4671 |
43 000 Kč | 24.06.2020 20:49:44 | 3090 |
42 000 Kč | 24.06.2020 20:46:09 | 4671 |
41 000 Kč | 24.06.2020 20:45:49 | 3090 |
40 000 Kč | 24.06.2020 20:41:28 | 4671 |
39 000 Kč | 24.06.2020 20:40:54 | 3090 |
38 000 Kč | 24.06.2020 20:39:07 | 4671 |
37 000 Kč | 24.06.2020 20:37:23 | 3090 |
36 000 Kč | 24.06.2020 20:36:37 | 4671 |
35 000 Kč | 24.06.2020 20:35:48 | 3090 |
34 000 Kč | 24.06.2020 20:34:28 | 4671 |
33 000 Kč | 24.06.2020 20:33:22 | 3090 |
32 000 Kč | 24.06.2020 20:32:49 | 4671 |
31 000 Kč | 24.06.2020 20:31:05 | 3090 |
30 000 Kč | 24.06.2020 20:30:12 | 4671 |
29 000 Kč | 24.06.2020 20:25:54 | 3090 |
28 000 Kč | 24.06.2020 20:25:37 | 1162 |
27 000 Kč | 24.06.2020 20:24:44 | 3090 |
26 000 Kč | 24.06.2020 20:24:21 | 4671 |
25 000 Kč | 24.06.2020 20:23:09 | 1162 |
24 000 Kč | 24.06.2020 20:22:55 | 3090 |
23 000 Kč | limit (24.06.2020 20:22:33) | 4671 |
23 000 Kč | 24.06.2020 20:22:34 | 3090 |
22 000 Kč | limit (24.06.2020 17:27:19) | 4671 |
21 000 Kč | 22.06.2020 18:20:15 | 51 |
20 000 Kč | 21.06.2020 21:09:40 | 842 |
19 000 Kč | 21.06.2020 0:50:59 | 2734 |
18 000 Kč | 16.06.2020 21:42:26 | 51 |
17 000 Kč | 16.06.2020 14:22:55 | 5667 |
16 000 Kč | 14.06.2020 17:20:13 | 2325 |
15 000 Kč | 10.06.2020 22:28:08 | 51 |
14 000 Kč | 10.06.2020 21:43:29 | 2325 |
13 000 Kč | 10.06.2020 20:11:14 | 1850 |
12 000 Kč | 10.06.2020 16:14:01 | 2734 |
11 000 Kč | 09.06.2020 21:29:26 | 51 |
10 000 Kč | limit (08.06.2020 13:12:34) | 5811 |
10 000 Kč | limit (08.06.2020 13:12:35) | 6490 |
9 000 Kč | limit (08.06.2020 13:12:14) | 5811 |
8 500 Kč | limit (08.06.2020 13:12:13) | 6490 |
7 500 Kč | limit (08.06.2020 13:11:49) | 5811 |
7 000 Kč | limit (08.06.2020 13:11:48) | 6490 |
4 600 Kč | limit (07.06.2020 16:19:59) | 5811 |
4 500 Kč | 07.06.2020 16:20:00 | 5536 |
4 400 Kč | limit (06.06.2020 1:19:55) | 5811 |
4 300 Kč | 06.06.2020 1:19:56 | 6323 |
4 200 Kč | limit (06.06.2020 1:19:42) | 5811 |
4 100 Kč | 06.06.2020 1:19:43 | 6323 |
4 000 Kč | limit (06.06.2020 1:19:35) | 5811 |
3 900 Kč | 06.06.2020 1:19:36 | 6323 |
3 800 Kč | limit (05.06.2020 21:00:28) | 5811 |
3 700 Kč | 05.06.2020 21:00:29 | 4966 |
3 600 Kč | limit (05.06.2020 19:27:22) | 5811 |
3 500 Kč | 05.06.2020 19:27:23 | 6393 |
3 400 Kč | limit (05.06.2020 17:22:22) | 5811 |
3 300 Kč | 05.06.2020 17:22:23 | 3229 |
3 200 Kč | limit (05.06.2020 17:22:19) | 5811 |
3 100 Kč | 05.06.2020 17:22:20 | 3229 |
3 000 Kč | limit (05.06.2020 17:22:16) | 5811 |
2 900 Kč | 05.06.2020 17:22:17 | 3229 |
2 800 Kč | limit (05.06.2020 17:22:13) | 5811 |
2 700 Kč | 05.06.2020 17:22:14 | 3229 |
2 600 Kč | limit (05.06.2020 17:22:09) | 5811 |
2 500 Kč | 05.06.2020 17:22:10 | 3229 |
2 400 Kč | limit (05.06.2020 17:22:06) | 5811 |
2 300 Kč | 05.06.2020 17:22:07 | 3229 |
2 200 Kč | limit (05.06.2020 17:21:59) | 5811 |
2 100 Kč | 05.06.2020 17:22:00 | 3229 |
2 000 Kč | limit (05.06.2020 17:21:51) | 5811 |
1 900 Kč | 05.06.2020 17:21:52 | 3229 |
1 800 Kč | limit (05.06.2020 17:21:47) | 5811 |
1 700 Kč | 05.06.2020 17:21:48 | 3229 |
1 600 Kč | limit (05.06.2020 14:33:12) | 5811 |
1 500 Kč | 05.06.2020 7:37:01 | 6504 |
1 400 Kč | 05.06.2020 6:32:02 | 4646 |
1 300 Kč | 05.06.2020 6:18:26 | 804 |
1 200 Kč | 04.06.2020 22:49:32 | 3113 |
1 100 Kč | 04.06.2020 20:13:55 | 51 |
1 000 Kč | 03.06.2020 6:47:36 | 4646 |