Olbram Zoubek - Žena ve větru

Detail položky

Detail položky

Reliéfní tisk, 21x15 cm. Signováno vpravo dole Olbram Zoubek. Volný list.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena nadačním fondem Kmentová Zoubek.

Nejdelší strana: 21 cm

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
151128. Žena ve větru
Dražba ukončena:11.12.2025 22:57:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč 11.12.2025 22:53:49 7466
10 000 Kč 11.12.2025 22:47:58 10207
9 500 Kč 11.12.2025 22:47:04 7466
9 000 Kč 11.12.2025 22:04:57 16668
8 500 Kč 11.12.2025 22:03:27 7466
8 000 Kč limit (11.12.2025 22:02:25) 16668
8 000 Kč 11.12.2025 22:02:26 7466
7 500 Kč limit (11.12.2025 22:01:49) 16668
7 000 Kč 11.12.2025 22:01:50 7466
6 500 Kč limit (11.12.2025 22:00:10) 16668
6 000 Kč 11.12.2025 22:00:11 3486
5 500 Kč 11.12.2025 20:59:24 16668
5 000 Kč limit (11.12.2025 20:59:07) 10207
5 000 Kč 11.12.2025 20:59:08 16668
4 900 Kč limit (11.12.2025 20:58:59) 10207
4 800 Kč 11.12.2025 20:59:00 16668
4 700 Kč limit (11.12.2025 10:46:25) 10207
4 600 Kč limit (11.12.2025 10:46:24) 19490
4 300 Kč limit (11.12.2025 10:46:09) 10207
4 200 Kč 11.12.2025 10:46:10 19490
4 100 Kč limit (08.12.2025 11:04:31) 10207
4 000 Kč limit (08.12.2025 11:04:30) 6022
3 700 Kč limit (01.12.2025 14:32:25) 6022
3 600 Kč 01.12.2025 14:32:26 15784
3 500 Kč limit (30.11.2025 22:55:03) 6022
3 400 Kč 30.11.2025 22:55:04 4671
3 300 Kč limit (29.11.2025 20:59:28) 6022
3 200 Kč 29.11.2025 12:22:41 6543
3 100 Kč 28.11.2025 21:54:16 10207
3 000 Kč 28.11.2025 18:23:12 2325