Olbram Zoubek - Zima

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Cín zlacený, 20x16 cm, značeno vzadu O. Zoubek

 

o autorovi: 1926 - 2017
Sochař, grafik, restaurátor, pedagog. Absolvoval kamenosochařskou praxi u sochaře Otakara Velínského v Praze, poté vystudoval UMPRUM u prof. Wagnera. Jeho výtvarný názor ovlivnilo poznávání díla klasiků moderního sochařství, inspiroval se přitom starověkými mýty a raně řeckou kulturou. Charakteristickou podobou jeho plastik jsou dlouhé, protažené figury s dramatickým projevem, vyjádřeným v gestech, pohybech a naklonění. Hotové modely odléval do cínu, olova a osinkocementu. Rád spolupracoval s architekty, byl autorem četných realizací v interiéru i exteriéru. Kromě volné tvorby se zúčastnil řady mezinárodních sochařských symposií. Věnoval se i restaurování. Je autorem posmrtné masky Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na Petříně. Byl profesorem sochařství a externí architektury na AVU v Praze. Byl členem skupiny Trasa, Nové skupiny, Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v mnoha významných domácích i světových galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč

vydraženo
14653. Zima
Dražba ukončena:29.11.2017 21:10:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:26 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
26 000 Kč 29.11.2017 19:23:30 1260
25 000 Kč 29.11.2017 19:11:04 3202
24 000 Kč 28.11.2017 20:25:53 1260
23 000 Kč 28.11.2017 18:57:47 2325
22 000 Kč 28.11.2017 18:01:02 3202
21 000 Kč 26.11.2017 12:24:19 1260
20 000 Kč limit (26.11.2017 12:24:10) 3202
19 000 Kč 26.11.2017 12:24:11 1260
18 000 Kč limit (26.11.2017 11:51:44) 3202
17 000 Kč 26.11.2017 11:18:19 2325
16 000 Kč 25.11.2017 15:20:00 1260
15 000 Kč limit (25.11.2017 15:19:49) 3202
14 000 Kč 25.11.2017 15:19:50 1260
13 000 Kč limit (25.11.2017 15:19:37) 3202
12 000 Kč 25.11.2017 15:19:38 1260
11 000 Kč 22.11.2017 11:28:38 3202
10 000 Kč limit (22.11.2017 11:17:57) 1260
10 000 Kč 22.11.2017 11:17:58 3202
9 500 Kč limit (22.11.2017 11:17:45) 1260
9 000 Kč 22.11.2017 11:17:46 3202
8 500 Kč limit (22.11.2017 11:17:31) 1260
8 000 Kč 22.11.2017 11:17:32 3202
7 500 Kč limit (22.11.2017 11:17:19) 1260
7 000 Kč 22.11.2017 11:17:20 3202
6 500 Kč limit (22.11.2017 11:16:21) 1260
6 000 Kč 22.11.2017 11:16:22 3202
5 500 Kč limit (22.11.2017 11:15:17) 1260
5 000 Kč 22.11.2017 11:15:18 3202
4 900 Kč limit (20.11.2017 18:28:17) 1260
4 800 Kč 20.11.2017 18:28:18 488
4 700 Kč limit (20.11.2017 15:56:20) 1260
4 600 Kč 20.11.2017 15:56:21 852
4 500 Kč limit (20.11.2017 15:56:16) 1260
4 400 Kč 20.11.2017 15:56:17 852
4 300 Kč limit (19.11.2017 17:12:42) 1260
4 200 Kč 19.11.2017 17:12:43 488
4 100 Kč limit (18.11.2017 16:46:05) 1260
4 000 Kč 18.11.2017 16:46:06 1610
3 900 Kč limit (18.11.2017 16:37:25) 1260
3 800 Kč 18.11.2017 16:37:26 3141
3 700 Kč limit (18.11.2017 8:41:52) 1260
3 600 Kč 18.11.2017 8:41:53 2235
3 500 Kč limit (17.11.2017 13:43:04) 1260
3 400 Kč 17.11.2017 13:43:05 2001
3 300 Kč limit (17.11.2017 3:29:33) 1260
3 200 Kč 17.11.2017 3:29:34 852
3 100 Kč limit (17.11.2017 3:29:27) 1260
3 000 Kč 17.11.2017 3:29:28 852
2 900 Kč limit (17.11.2017 3:29:22) 1260
2 800 Kč 17.11.2017 3:29:23 852
2 700 Kč limit (17.11.2017 0:33:46) 1260
2 600 Kč 17.11.2017 0:33:47 852
2 500 Kč limit (17.11.2017 0:33:39) 1260
2 400 Kč 17.11.2017 0:33:40 852
2 300 Kč limit (17.11.2017 0:33:35) 1260
2 200 Kč 17.11.2017 0:33:36 852
2 100 Kč limit (17.11.2017 0:19:36) 1260
2 000 Kč 17.11.2017 0:19:37 852
1 900 Kč limit (17.11.2017 0:19:31) 1260
1 800 Kč 17.11.2017 0:19:32 852
1 700 Kč limit (17.11.2017 0:19:22) 1260
1 600 Kč 17.11.2017 0:19:23 852
1 500 Kč limit (16.11.2017 18:51:20) 1260