Oldřich Blažíček

48455. Vesnice v zimě

popis: Olej na plátně, 50x67 cm. Signováno vpravo dole O. Blažíček 36. Rámováno.


pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější autorská signatura.

 

o autorovi: 1887 - 1953
Narodil se ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě. Nejprve se vyučil malířem pokojů, poté studoval u prof. Dítěte a Maška na UPRUM a u prof. Schwaigera na AVU. Studijní cesty podnikl do Dalmácie a severní Itálie. Ve své tvorbě se hojně věnoval chrámové architektuře, maloval i krajiny hlavně ve svém rodném kraji, kde vytvořil i mnohé figurální náměty. Hodně cestoval po Evropě, stal se profesorem na pražské technice u ústavu kreslení.


Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.300.000 Kč.

 

dražba ukončena: 26.08.2020 20:40:06

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 75 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
75 000 Kč 26.08.2020 20:35:06 7041
70 000 Kč 26.08.2020 20:30:36 1484
65 000 Kč 26.08.2020 20:26:28 7041
60 000 Kč 26.08.2020 20:26:03 1253
55 000 Kč 26.08.2020 19:50:31 7041
50 000 Kč limit (26.08.2020 19:09:47) 6609
50 000 Kč 26.08.2020 19:09:48 7041
49 000 Kč limit (26.08.2020 19:02:09) 6609
48 000 Kč limit (26.08.2020 19:02:08) 7282
46 000 Kč 25.08.2020 16:32:03 6609
45 000 Kč limit (21.08.2020 10:49:53) 5577
45 000 Kč 21.08.2020 10:49:54 7265
44 000 Kč limit (18.08.2020 14:17:04) 5577
43 000 Kč 14.08.2020 20:56:03 7015
42 000 Kč 13.08.2020 22:05:09 3903
41 000 Kč limit (13.08.2020 19:35:18) 5577
41 000 Kč 13.08.2020 19:35:19 7041
40 000 Kč limit (11.08.2020 16:03:30) 5577
39 000 Kč limit (11.08.2020 16:03:29) 6491
25 000 Kč limit (10.08.2020 15:51:33) 5577
24 000 Kč 10.08.2020 13:37:15 1138
23 000 Kč 03.08.2020 18:46:39 1534
22 000 Kč 31.07.2020 21:25:36 7041
21 000 Kč 31.07.2020 19:26:56 4497
20 000 Kč 31.07.2020 19:15:55 7041
19 000 Kč 31.07.2020 18:29:05 2216
18 000 Kč limit (31.07.2020 17:17:14) 7282
18 000 Kč 31.07.2020 17:17:15 5629
17 000 Kč limit (31.07.2020 15:40:04) 7282
16 000 Kč 31.07.2020 14:22:28 3912
15 000 Kč limit (31.07.2020 14:21:24) 1534
14 000 Kč 31.07.2020 14:21:25 3912
13 000 Kč limit (31.07.2020 14:20:37) 1534
12 000 Kč limit (31.07.2020 14:20:36) 3912
10 000 Kč limit (31.07.2020 14:20:23) 1534
9 500 Kč limit (31.07.2020 14:20:22) 3912
8 500 Kč limit (31.07.2020 14:20:10) 1534
8 000 Kč limit (31.07.2020 14:20:09) 3912
6 500 Kč limit (31.07.2020 10:56:50) 1534
6 000 Kč limit (31.07.2020 10:56:49) 3912
3 300 Kč limit (31.07.2020 10:56:20) 3912
3 200 Kč 31.07.2020 10:56:21 1534
3 100 Kč limit (31.07.2020 10:56:16) 3912
3 000 Kč 31.07.2020 10:56:17 1534
2 900 Kč limit (31.07.2020 9:40:26) 3912
2 800 Kč 31.07.2020 9:40:27 5536
2 700 Kč limit (31.07.2020 8:24:49) 3912
2 600 Kč 31.07.2020 8:24:50 849
2 500 Kč limit (31.07.2020 7:19:27) 3912
2 400 Kč 31.07.2020 7:19:28 5084
2 300 Kč limit (31.07.2020 5:55:22) 3912
2 200 Kč 31.07.2020 5:55:23 6659
2 100 Kč limit (31.07.2020 4:16:52) 3912
2 000 Kč 31.07.2020 4:16:53 2216
1 900 Kč limit (30.07.2020 23:21:09) 3912
1 800 Kč 30.07.2020 23:21:10 6634
1 700 Kč limit (30.07.2020 23:19:42) 3912
1 600 Kč 30.07.2020 23:15:20 7041
1 500 Kč 30.07.2020 23:05:48 1040