Oldřich  Kerhart - Podzimní krajina

Olej na kartonu, 45x70 cm. Signováno vpravo dole O. Kerhart 13. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 84 cm

Předložené dílo tvoří zajímavou ukázku tvorby Oldřicha Kerharta a zobrazuje pohled na podzimní krajinu. Určitá míra stylizace, která je charakteristická pro Kerhartovou tvorbu, je zde představena širokými tahy umělcova štětce, jenž uvádí kompozici do pohybu. První plán kompozice určuje zlatá louka, ve druhém plánu se před divákem otevírá pohled na bujné koruny stromů a venkovské stavení. Obloha je pojednána prostřednictvím dynamických tahů, které vytvářejí dramatickou náladu zobrazené scény. Barevnost obrazu určují teplé zemité odstíny, na jejichž pozadí se výrazně vymezují jasný okr a žluté tóny, které vtáhnou diváka do atmosféry podzimní přírody. Jedná se o bezpochyby vysoce kvalitní ukázku tvorby Oldřicha Kerharta a doporučujeme ji jako vynikající sběratelskou a investiční příležitost.

o autorovi: 1895 - 1947

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 230 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
105460. Podzimní krajina
Dražba ukončena:29.11.2023 21:22:39
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč