Oldřich Blažíček - Chalupy na Štramberku

Pozn.: Přiložen znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 48 cm

Olej na kartonu, 35x42 cm. Signováno vlevo dole O. Blažíček. Rámováno. Na obraze Chalupy na Štramberku Oldřich Blažíček zachytil poetiku vesnických stavení za plného letního dne. Malbu lze označit za dílo, které se vyznačuje výjimečnými senzuálními kvalitami, pro něž byl tento uznávaný malíř krajin, kytic či chrámových interiérů oceňován již za svého života. Oldřich Blažíček pracoval charakteristickým skvrnitým haptickým rukopisem. Tato pohledově nesmírně přitažlivá technika se v jeho osobě spojila s talentem výborného koloristy. Na předloženém díle lze konkrétně pozorovat spontánní zachycení výjevu s nezaměnitelným kouzlem rurální architektury podané zřetelnými tahy štětce, které na podložce vytváří bohatou mozaiku. Díla Oldřicha Blažíčka patří k vrcholům českého malířství první poloviny 20. století, jak dokládá i toto výjimečné dílo.

o autorovi: 1887 – 1953

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 300 000 Kč.

75431. Chalupy na Štramberku
Dražba ukončena:20.04.2022 20:20:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:110 000 Kč