Oldřich Blažíček

36455. Pradlena u potoka

popis: Olej na kartonu, 40x51 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1887 - 1953
Narodil se ve Slavkovicích u Nového Města na Moravě. Nejprve se vyučil malířem pokojů, poté studoval u prof. Dítěte a Maška na UPRUM a u prof. Schwaigera na AVU. Studijní cesty podnikl do Dalmácie a severní Itálie. Ve své tvorbě se hojně věnoval chrámové architektuře, maloval i krajiny hlavně ve svém rodném kraji, kde vytvořil i mnohé figurální náměty. Hodně cestoval po Evropě, stal se profesorem na pražské technice u ústavu kreslení.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.300.000 Kč.

zbývá: 13 dnů, 20 hodin

konec dražby: 30.10.2019 19:11:00

vyvolávací cena: 900 Kč

minimální příhoz: 1 000 Kč

aktuální cena: 31 000 Kč