Oldřich Hlavsa

45480. Schody do kostela

popis: Olej na plátně, 79x43 cm. Signováno vlevo dole Hlavsa. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1889-1936
Narodil se v Rybné nad Zdobnicí. Studoval AVU v Mnichově a poté v Praze u prof. Ženíška a Hynaise. Byl výborným portrétistou, avšak v jeho díle převažuje tvorba krajinářská, byl malířem lyrických náladových krajinek Orlického podhůří.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

dražba ukončena: 28.05.2020 22:16:06

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 3 200 Kč