Oldřich Hlavsa

304223. Úvoz

popis: Olej na kartonu, 23x23 cm. Signováno vlevo dole O. Hlavsa. Nerámováno.

pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1889-1936
Narodil se v Rybné nad Zdobnicí. Studoval AVU v Mnichově a poté v Praze u prof. Ženíška a Hynaise. Byl výborným portrétistou, avšak v jeho díle převažuje tvorba krajinářská, byl malířem lyrických náladových krajinek Orlického podhůří.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

dražba ukončena: 30.03.2020 20:10:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 000 Kč