Oldřich Lasák - Potrét s kožešinou

Olej na plátně, 90x75 cm. Signováno vpravo dole O. Lasák 32. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1884 – 1968
Malíř. Studoval na AVU u profesorů Bukovace, Roubalíka a Schwaigera. Zpočátku byl ovlivněn Schweigerem, Schikanederem a Slavíčkem. Ve 20. letech minulého století ho ovlivnilo sociální umění, zapůsobilo na něj dílo německého umělce Liebermanna. Věnoval se figurální malbě, portrétům, krajinomalbě a zátiší. Vytvořil portréty různých kulturních osobností, např. Aloise Mrštíka, Joži Úprky, Jiřího Wolkera, Petra Bezruče. Jeho dílo je zastoupeno v NG v Praze, GVU Ostrava, MG v Brně, GVU v Olomouci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

305898. Potrét s kožešinou
Dražba ukončena:20.08.2020 20:04:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč