Oldřich Lasák

305898. Potrét s kožešinou

popis: Olej na plátně, 90x75 cm. Signováno vpravo dole O. Lasák 32. Nerámováno.

pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: Narozen 19.12. 1884 v Běleckém mlýně u Zdětína na Moravě, zemřel 1968 v Olomouci.
Malíř a grafik v Moravské Ostravě, člen SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských) v Hodoníně. 1905 - 1911 žák pražské akademie AVU u prof. Roubalíka, prof. Bukovace, dále 1905 - 1910 speciálka u H. Schwaigra spolu s kolegy - O. Lasák, Fr. Jelínek, Rudolf Kremlička, Antonín Procházka, J. Mašek, Oldřich Blažíček, František Řehořek, J. Tříska, F. X. Diblík. Po absolvování v roce 1910 se usadil na Valašsku a maloval interiéry a žánry ze života drobných lidí, zátiší i krajiny.
Vytvořil portrét Joži UPRKY, s kterým se přátelil, zajížděl rád na Moravské Slovácko a zachytil v několika dílech krásu původní venkovské architektury ve spojení s přírodou. Vlčnov je znám pořádanou Jízdou králů zachycenou na slavném obraze Jožou Uprkou. Byl portrétistou, figuralistou, věnoval se krajinomalbě a zátiším. Používal olej, akvarel, kresbu, litografii a lept. Důležité studijní cesty po Itálii. Mnoho výstav na Moravě a ve Vídni.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč.

dražba ukončena: 20.08.2020 20:04:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 700 Kč