Oskar Brázda - Zátiší s jablky a hruškami

Olej na plátně, 62x83 cm, signováno vpravo dole O. Brázda 1934, rám.

1887 Rosice u Pardubic - 1977
Žák vídeňské akademie (prof. Bacher, Pochwalski). Po osmi letech ve Vídní odešel studovat do Říma. Po sňatku s urozenou Švédkou se dostává do vyšší společnosti, kde propaguje český odboj. Od roku 1925 se trvale usazuje v Československu. Vytvořil mnoho podobizen (malíř Halgreen, hraběnka A. Posse,...). Vystavoval především u nás a v Itálii (Řím, Benátky, Milán).

4703. Zátiší s jablky a hruškami
Dražba ukončena:25.05.2016 21:52:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:22 000 Kč