Oskar Brázda - Zátiší s dýní

Olej na plátně,78x88 cm, signováno vpravo nahoře O. Brázda 1943, rám.

Pozn.: Dílo věnoval autor přímo rodině současného majitele. Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1888 – 1977
Vystudoval vídeňskou Akademii u prof. Bachera a Pochwalského, r. 1913 studijní pobyt v Itálii, kde byl za 1. světové války internován, pak se účastnil zahraničního odboje, vedeného T. G. Masarykem. Po návratu do ČSR v r. 1925 zakoupil zámek Ličkov, kde v r. 1977 zemřel. Maloval povětšinou v akademickém stylu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč

8854. Zátiší s dýní
Dražba ukončena:30.03.2017 18:30:10
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:12 000 Kč