Otakar Nejedlý - Mezi chalupami

Olej na kartonu, 24x30 cm, signováno vlevo dole Ot. Nejedlý, rám.

1883, Roudnice nad Labem
Žák soukromé krajinářské školy prof. Ferdinanda Engelmüllera, kde se učil tři roky. Roku 1904 se stává žákem a postupně i důvěrným přítelem Antonína Slavíčka. Před válkou studijně vycestoval do Říma, Indie a na Ceylon. Později se z něj stal profesor krajinomalby na AVU. Věnoval se především krajinomalbě, jak na našem území, tak na studijních cestách. Vystavoval soubor krajin z Orlických hor, Francie, ale třeba i ze Šumavy a Podřipska. Během svých dalších cest po válce navštívil Paříž, Benátky, Londýn Pittsburgh a mnoho dalších měst. Napsal také několik knih, které si sám ilustroval. Byla mu udělená velká čestná cena za životní dílo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

3782. Mezi chalupami
Dražba ukončena:28.01.2016 20:18:04
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:18 000 Kč