Otakar Španiel - Návrh mince

Kresba, 30x19 cm. Signováno vpravo dole O. Španiel. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1881 - 1955
Narozen v Jaroměři. Studoval na odborné škole rytecké v Jablonci nad Nisou, medailérství u prof. Tautenhayna na akademii ve Vídni a u prof. Myslbeka na AVU v Praze. V Paříži 8 let studoval u výtvarníka A. Charpentiera. Ve své tvorbě se zaměřoval zejména na figurální a portrétní sochařství, funebrální a pomníkovou tvorbu, od 1903 na medailérství a tvorbu plaket a mincí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč

24522. Návrh mince
Dražba ukončena:15.11.2018 19:29:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 700 Kč