Otakar Španiel - Portrét doktora

Bronz, 29x21 cm. Signováno O. Španiel.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1881 - 1955
Narozen v Jaroměři. Studoval na odborné škole rytecké v Jablonci nad Nisou, medailérství u prof. Tautenhayna na akademii ve Vídni a u prof. Myslbeka na AVU v Praze. V Paříži 8 let studoval u výtvarníka A. Charpentiera. Ve své tvorbě se zaměřoval zejména na figurální a portrétní sochařství, funebrální a pomníkovou tvorbu, od 1903 na medailérství a tvorbu plaket a mincí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč

36885. Portrét doktora
Dražba ukončena:31.10.2019 23:01:35
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 200 Kč