Otakar Štáfl - Soubor dvou prací Otakara Štáfla

1) Podzimní nálada - Olej na kartonu, 36x36 cm, signováno vlevo dole Štáfl Otakar, rám, malba poškozena.
2) Chodský dudák - Olej na kartonu 36x36 cm, signováno vpravo dole Štáfl Otakar, rám.

1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho jeho grafik mělo formu pragensií. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a bavila ho také ilustrace a plakáty. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Pozn.: Přiložena publikace "Chodsko", kde jsou oba obrazy reprodukovány.

1975. Soubor dvou prací Otakara Štáfla
Dražba ukončena:26.03.2015 19:47:32
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč