Otakar Štáfl - U rybníka

Kolorovaná perokresba, 11x15,5 cm, signováno vpravo dole Štáfl Otakar 07, rám, zaskleno.

1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho jeho grafik mělo formu pragensií. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a bavila ho také ilustrace a plakáty. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

3741. U rybníka
Dražba ukončena:28.01.2016 19:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 900 Kč