Otakar Štáfl - Borovicový les

Olej na plátně, 72x100 cm. Signováno vpravo dole Štáfl. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

54809. Borovicový les
Dražba ukončena:28.01.2021 19:33:52
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč