Otakar Štáfl - Jaro na horách

Akvarel, 78x94 cm. Signováno vlevo dole O. Štáfl. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Zasazeno v efektním řezaném rámu.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

61673. Jaro na horách
Dražba ukončena:27.06.2021 21:23:56
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 100 Kč