Otakar Štáfl

306391. Růže a vějíř

popis: Olej na dřevě, 18x20 cm. Signováno vpravo dole O. Štáfl 42. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho jeho grafik mělo formu pragensií. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a bavila ho také ilustrace a plakáty. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

dražba ukončena: 18.10.2020 20:07:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 3 100 Kč