Otakar Štáfl - Růže a vějíř

Olej na dřevě, 18x20 cm. Signováno vpravo dole O. Štáfl 42. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

306391. Růže a vějíř
Dražba ukončena:18.10.2020 20:07:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 100 Kč