Otakar Švec - Zápasník

Sádra, celková výška 85 cm. Signováno O. Švec. Pozn.: Mírně poškozeno. Dílo je zmíněno ve slovníku P. Toman II., str. 580.

o autorovi: 1892 – 1955
Sochař, pedagog. Studoval na UMPRUM u Nováka, Kastnera a Drahoňovského, figurální sochařství u Myslbeka, dále v medailérském ateliéru Štursy na AVU, u něhož byl asistentem a vedoucím speciálky v jeho škole na AVU. V roce 1920 byl na roční stáži u sochaře Emile-Antoina Bourdella v Paříži. Věnoval se figurální a portrétní plastice, monumentální a pomníkové tvorbě. Člen SVU Mánes. V r. 1925 obdržel cenu na Mezinárodní výstavě dekorativního umění v Paříži. Vyhrál soutěž na postavení Stalinova pomníku na Letné.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 250 000 Kč

vydraženo top
85621. Zápasník
Dražba ukončena:16.11.2022 21:44:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:18 000 Kč