Olej na dřevě, 70 x 50 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v autorském uměleckém masivním bohatě ornamentálně vyřezávaném galerijním rámu s povrchovou úpravou patinovaného stříbra!
Folklorní vysoce kvalitní autor při cestách po Horňácku navštívil i centrum Horňácka, obec Velkou nad Veličkou, kde na několika obrazech zachytil krojovou pestrost této enklávy sevřené mezi Slovenskem a Moravou. Následoval tak umělecké cítění dalších mistrů včetně Miloše Jiránka (pobyt ve Velkej 1902 – 1904), T. F, Šimona, J. Koudelky, K. V. Maška, V. Malého, tedy malířů, u kterých nebyla folklorní tvorba převládající, ale vliv Horňácka je natolik ovládl a zanechal v nich inspirační proces, který jako umělci následně zobrazovali ve svých dílech, jež dnes svojí vzácností jsou velmi vyhledávané poučenými investory a sběrateli.
Nabídka mistrovských děl z Horňácka bude však do r. 2025 značně omezena, neboť investorů přibývá a naopak nabídka vysoce kvalitních děl se rychle ztenčuje.
Malířsky výjimečné galerijní dílo v reprezentativním provedení. Barevný kolorit vtahuje diváky do nadčasové atmosféry díla.
O autorovi: Otto Ottmar - 1886 Plzeň – 1968 Luhačovice – Studoval u prof. Rauppa na Akademii D. B. Künsta v Mnichově, dále na Ecole Colorossi v Paříži u prof. Géroma a Ferricha na Ecole des Beaux Arts tamtéž. Členem společnosti nezávislých umělců, s nimiž také vystavoval. V 1. sv. válce bojoval v legiích. Po návratu žil v Praze, do r. 1951 žil ve Vlčnově, potom v Luhačovicích. Věnoval se krajinomalbě, portrétu a figurální tématice, folklorní malbě – život lidí na Moravském Slovácku, krojovou pestrost. Dále se zabýval plakátovou tvorbou pro film a reklamní tvorbu. V letech 1906 – 1907 byl členem Union Artist Russe, od 1908 člen SVU Mánes, od r. 1911 člen SVU v Praze. Mnohé jeho obrazy reprodukovány na pohlednicích, ve Volných směrech, Díle, Minervě a ve Zlaté Praze. Zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a státní galerii ve Zlíně, dále v zahraničních. sbírkových fondech, zejména v Rakousku.