Otto Matoušek - Senoseč u rybníka

Olej na kartonu, 50x85 cm, signováno vlevo dole Ota Matoušek 1959, rám, zaskleno.

1890, Plzeň - 1977
Žák AVU (1910-1915; prof. Preisler a Pirner). Studijně vycestoval do Japonska. Vyslán Památníkem Osvobození, aby ztvárnil několik významných bojišť. Tvoří v jižních Čechách (České Budějovice, Doudlebsko,...). Namaloval několik souborů jihočeských krajin, které úspěšně vystavoval. Namaloval také mnoho maleb ze života a bojů čs. legií v Rusku. Vystavoval hojně zejména na našem území.

Pozn.: Rám přetřen.

2000. Senoseč u rybníka
Dražba ukončena:26.03.2015 19:48:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 500 Kč