Otto Molitor - Pouť u svatého Antonínka

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 76 x 110 cm, signováno vpravo dole, rámováno ve vídeňském uměleckém dobovém autorském masivním profilovaném rámu s hnědě stříbrnou patinací navíc s efektivním plošným obvodovým ornamentálním vrásněním. Výrazná folklorní umělecká práce v reprezentativním velkorysém formátu zachycuje scénu z pravidelně se opakující pouti u svatého Antoníčka v moravské obci Blatnice pod svatým Antonínkem, pouť se stala nejlépe zachycenou událostí mnoha umělců včetně mistra folklorní malby Joži Uprky. Na obraze naprosto přesvědčivě namalovaném se na diváka zvědavě dívá mladé děvče oblečené v bohatě zdobeném kroji s nezbytným takzvaným tureckým šátkem a džbánem na vodu. Ve druhém plánu díla je spletice desítek a dalšího množství poutníků v pozadí se siluetou kostelníka na návrší nad obcí. Kolorit barev květů na louce v expresivním provedení jen dotváří mistrovské reprezentativní provedení tohoto skvělého folklorního díla. Obraz původně pochází ze skvělé umělecké sbírky Moravského Slovácka budované přes 30 let! Ojedinělá nabídka vysoce kvalitního folklorního díla na trhu s uměním! Příležitost pro sběratele!

o autorovi: 1889, Kyjov na Moravě

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170 000 Kč

107584. Pouť u svatého Antonínka
Dražba ukončena:20.12.2023 22:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:18 000 Kč