Otto Ungar

51599. Ghetto

popis: Kvaš, 40x53 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Pasparta pošpiněná.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu, za což byl odsouzen. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 27 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 17 hodin

konec dražby: 28.10.2020 19:27:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 900 Kč