Otto Ungar - Letadla nad městem

Kombinovaná technika, 52x58 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.

Pozn.: Dílo pochází z rodiny autora.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

49337. Letadla nad městem
Dražba ukončena:01.10.2020 19:53:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 400 Kč