Otto Ungar

52314. Tábor

popis: Kvaš, 52x74 cm. Signováno vpravo dole Ungar 38. Paspartováno.

Pozn.: Malba poškozena.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu, za což byl odsouzen. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

dražba ukončena: 11.11.2020 21:08:33

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 4 500 Kč