Otto Ungar - V ghettu

Kresba, 19x29 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Papír mírně poškozen.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

50183. V ghettu
Dražba ukončena:14.10.2020 19:22:09
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 500 Kč