Otto Ungar

49095. Vesnická sešlost

popis: Kvaš, 40x53 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Pasparta zašpiněna. Dílo pochází z rodiny autora.

o autorovi: 1901 - 1945
Narodil se v Brně. Studoval AVU v Praze u prof. Thieleho. Kreslil převážně pastelem portréty a zátiší a také krajinu okolí Brna. Pro svůj židovský původ byl vězněn v koncentračních táborech, kde tajně kreslil hrůznou realitu, za což byl odsouzen. Válku sice přežil, ale krátce po ní zemřel na následky podlomeného zdraví.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 21 000 Kč.

zbývá: 1 dnů, 7 hodin

konec dražby: 30.09.2020 19:29:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 000 Kč