Olej na sololitu, 30x22 cm, signováno vlevo dole Pardy, rám.
1955, Opava
Soukromě studoval kresbu a malbu, malířské techniky a restaurátorství. Vycházel z expresivního stylu a později přešel k imaginativnímu pojetí obrazu. Zabývá se motivy ptáků, stromů, koulí a také skořápek. Hlavním tématem jeho děl je vnitřní snový svět.
Pozn.: Rám mírně poškozen.