Pavel Raszka - Kytice pro Annu Marii z Vídně

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 66 x 88 cm, rámováno ve vídeňském art decovém galerijním masivním rámu profilovaného tvaru z hnědozlatou patinací. Vysoce reprezentativní honosné dílo, signováno autorsky vrypem do mokré malby vpravo dole. Autor namaloval dílo ve Vídni pro svou milou Annu Marii se silným zvýrazněním svých hlubokých citů přenesený do hustého pastózního provedení s bohatým koloritem malířské palety v úmyslně jemném barevném celkovém spektru. Obraz několikráte vystavován, citlivá galerijní práce. Původně součástí vysoce kvalitní umělecké sbírky českých krajanů, emigrantů žijících ve Vídni. Mimořádná sběratelská nabídka vysoce reprezentativního kvalitního uměleckého díla z nejlepšího období mistra.

Pavel Raszka - 23. 4. 1907 Místek - srpen 1979. Od dětství pracoval u svého strýce, slezského malíře Josefa Raszky. Později vedl přes dva roky čtyři ateliéry prof. Sokiranského v Petřvaldu, kde vznikaly kopie starých mistrů, žánry, zatiší a dekorativní malby. Pak měl vlastní ateliér v Ostravě; ve Francii se zdokonaloval ve staré portrétní technice a figurální kompozici. Trvale se usadil v Beskydech - na Pustevnach na Radhošti

o autorovi: 1907 - 1979

107522. Kytice pro Annu Marii z Vídně
Dražba ukončena:20.12.2023 21:27:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč