Pavel Roučka

35752. Stojka

popis: Litografie, 33x23 cm. Signováno dole uprostřed Roučka. Volný list.

o autorovi: 1942
Narodil se v Praze.Absolvoval odbornou stáž na Académie de Beaux-Arts v Paříži. Vede kursy malby na letní umělecké akademii v Bavorsku. Absolvoval stáž ve Francii, fransouzská vláda ocenila jeho umělecký přínos řádem Rytíř řádu akademických palem. Pro jeho tvorbu jsou příznačné expresivně pojaté figurální kompozice, neobvykle působivá barevnost, netradiční pracovní postupy. Jeho práce jsou zastoupeny ve významných galeriích v ČR, včetně Národní galerie, i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

dražba ukončena: 16.10.2019 19:09:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč 06.10.2019 11:09:41 3229
500 Kč 22.09.2019 17:08:31 2633