Olej na plátně, 45x28 cm. Monogramováno vpravo dole MP. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 54 cm
o autorovi: 1872 – 1902
Malířka. Nejprve studovala u svého otce Julia Mařáka, později u Františka Brunnera (Dvořáka) a na Akademii u Maxmiliána Pirnera a Václava Brožíka. Po otcově smrti si zřídila vlastní ateliér, vyučovala malbě a kreslení. Pracovala a žila s matkou, pro slabé zdraví předčasně zemřela. Jejím oborem kromě krajinomalby bylo portrétování. Její práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Litomyšl a v Památníku národního písemnictví.