Pepa Mařáková - Zátiší s pavími pery

Olej na plátně, 45x28 cm. Monogramováno vpravo dole MP. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 54 cm

o autorovi: 1872 – 1902

Malířka. Nejprve studovala u svého otce Julia Mařáka, později u Františka Brunnera (Dvořáka) a na Akademii u Maxmiliána Pirnera a Václava Brožíka. Po otcově smrti si zřídila vlastní ateliér, vyučovala malbě a kreslení. Pracovala a žila s matkou, pro slabé zdraví předčasně zemřela. Jejím oborem kromě krajinomalby bylo portrétování. Její práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Litomyšl a v Památníku národního písemnictví.

99072. Zátiší s pavími pery
Dražba ukončena:26.07.2023 20:49:37
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč