Petr Zdeněk - Splynutí duší

Olej na lepence, 67x47 cm. Signováno vlevo dole Zdeněk. Rámováno.

Pozn.: Motivem a myšlenkou a hlavní ideou díla je stylizace milostného vztahu v různých fázích života vyúsťující v centrální dvojici milenců, osudově si souzených. Umělec vynikajícím způsobem malířsky propojil ve vertikále celkem 10 postav zakomponovaných do díla a hlavní dvojici předurčil jejich myšlence slibu věrnosti "andělská křídla" stylizovaná do geometrické škály barevných ornamentálních obrazců přecházejících do "VASARELYHO" kompozice. Vítězná dvojice v rámci boje o zachování rodu má symbolická křídla, vytvořená z barevných ornamentálně propojených geometrických ploch, plně však zapadajících do celkové kompozice tohoto mimořádného galerijního díla! Obdobná díla moderní malby se draží na světových aukcích moderního umění v cenách od 800 až 1400 €!

o autorovi: 1953
Narodil se v Praze. Vystudoval grafiku na VŠUP v Praze. V devadesátých letech 20. století úspěšně vystavoval v Nizozemí. Svými ilustracemi vyzdobil tři knihy. Jeho styl malby je naprosto originální.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 33 000 Kč

46237. Splynutí duší
Dražba ukončena:24.06.2020 20:16:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč