Olej na kartonu, 58x47 cm. Signováno vlevo dole P. Iorgulexcu Yor. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny..
o autorovi: 1890 - 1939
Rumunský expresionistický malíř židovského a řeckého původu. Jeho hlavním námětem byla kromě krajin i městská zákoutí v Transylvánii. V roce 1929 získal zlatou medaili na Mezinárodní výstavě v Barceloně. Několik let učil na soukromé umělecké škole. Jeho díla byla pravidelně vystavována po celém světe.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 EUR