Petre Iorgulexcu - Yor - V podloubí

Olej na kartonu, 58x47 cm. Signováno vlevo dole P. Iorgulexcu Yor. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny..

o autorovi: 1890 - 1939

Rumunský expresionistický malíř židovského a řeckého původu. Jeho hlavním námětem byla kromě krajin i městská zákoutí v Transylvánii. V roce 1929 získal zlatou medaili na Mezinárodní výstavě v Barceloně. Několik let učil na soukromé umělecké škole. Jeho díla byla pravidelně vystavována po celém světe.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 EUR

Petre Iorgulexcu - Yor
54710. V podloubí
Dražba ukončena:27.01.2021 20:50:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč