Plesnivý Vincent

56507. V očekávání

popis: Kombinovaná technika na malířském kartonu, 53 x 30 cm, signováno autorsky vpravo nahoře, rámováno v paspartě pod sklem v uměleckém mistrovském galerijním masivním bohatě vyřezávaném rámu.
Obraz pochází z vysoce kvalitní folklorní umělecké sbírky svojí kvalitou naprosto mimořádné v České republice. Dílo bylo mnoho let v zahraničí ve Vídni jako součást sbírky českých krajanů.
Perfektní mistrovská práce skvělého figuralisty Plesnivého je v tomto díle zcela bezchybně provedena s využitím krojové pestrosti a perspektivy. V současné době již docházejí zásoby uměleckých děl s folklorní tématikou a je zaznamenáván neustálý cenový vzestup související se zájmem sběratelů a investorů a nabídka kvalitních folklorních děl na trhu může být do roku 2025 téměř vyčerpána.
Rám opatřen šelakovou politurou, odborně zrestaurován. Jen hodnota rámu je okolo 6000,- Kč!

O autorovi: Plesnivý Vincent (1879 - 1944) - narozen 17. 7. 1879 v Praze. Zemřel 23. 2. 1944 v Praze. Malíř figuralista v Boršicích u Blatnice pod sv. Antonínem na Moravě. Žák pražské akademie.

zbývá: 6 dnů, 1 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:01:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč